Timber by EMSIEN-3 LTD

BIZNES & FINANCA

Në fshatin Skromë të Vushtrrisë është përuruar projekti i fshatit turistik “Skroma“. Ky kompleks është investim i afaristit nga Zvicra, Femzi Braha.Ministri i Diasporës,Valon...

TELEKOMUNIKACION & TEKNOLOGJI

Të gjithë postierët e Postës së Kosovës janë pajisur sot me uniforma të reja, verore dhe dimërore, si dhe me dy lloje të çantave...

Një punonjës i PTK-së në Ferizaj ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë nga shtylla e telefonit, derisa po punonte. Viktima është N.Q., 49-vjeçar, ka konfirmuar...

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, dhe kryetari i Sindikatës së Punonjësve të Telekomit të Kosovës, Lamih Balaj, sot e nënshkruan Kontratën...

INDUSTRI & ENERGJETIKË

KEDS ka njoftuar se në disa zona, sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Në një...

Procesi i privatizimit të ndërmarrjeve shoqërore në Kosovë nga ekspertë të çështjeve ekonomike, po konsiderohet si njëri nga dështimet më të mëdha të vendit,...

Ndërmarrja publike e kryeqytetit “Termokos” njofton se do të nisë sot sezonin e ri ngrohës 2015/2016. Testimi final i furnizimit me ngrohje dhe të gjitha...

LIFESTYLE

Pemët dhe perimet na mbajnë të shëndetshëm dhe na ndihmojnë që të shërohemi më shpejt nga lëndimet dhe sëmundjet. Më poshtë kemi radhitur disa ushqimet...

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse disa njerëz janë më të suksesshëm dhe çfarë bëjnë ata për ta arritur këtë? Një eksperte e...

Ajo do të jetë imazhi i ri në kalendarin e pijes Campari. Për këtë arsye, aktorja Kate Hudson ishte veshur me të kuqe, teksa mbërriti...

Dieta “Banane në mëngjes” është aq njohur në Japoni, saqë para tri vitesh shkaktoi mungesë të bananeve në tregun japonez. E krijuar nga Sumiko Vatanabe...

Sipas “Komunitetit Europian për Sigurinë Ushqimore” pirja e më shumë se 5 kafeve në ditë është shumë e dëmshme për shëndetin. Problemet e zemrës, pagjumësia...

Gjuha, më saktë shenjat që jep ajo, mund të luajnë rol të rëndësishëm në mbrojtjen e shëndetit të organizmit. Ekzistojnë tri zona kryesore në gjuhë...